تبلیغات شما اینجا خرید گیفت کارت
بستن تبلیغات [X]
نکاتی برای کسب اقامت دائم افراد دارای ویزای تحصیلی آلمان

عنوان: مواردی مهم برای کسب اقامت دائم دانشجویان دارای ویزای تحصیلی آلمان

این مطلب درمورد اقامت آلمان میباشد.

از خدمات عمده مشاورین نقل مکان پیدا کردن خانه (برای خرید یا اجاره ) و ترتیب دادن بازدید از خانه است و همینطور کمک به مذاکرات خصوصاً زمانی که شما به زبان آلمانی مسلط نباشید. خدمات دیگر عبارتند از رسیدگی به جزیئات نقل مکان فراهم کردن مسکن موقت مشاوره جهت یافتن مدارس محلی، خدمات بهداشتی، تسهیلات رفت و آمد و امکانات تفریحی و همینطور کمک در تشریفات قانونی گوناگون از جمله مسائل مربوط به مهاجرت. برخی از مشاوران سمینارهایی درباره زندگی و کار در آلمان زندگی چند فرهنگی و حتی کلاس های آموزش زبان برگزار می کنند. اگر علاقه مندان به دریافت اینگونه خدمات مربوط به نقل مکان هستید می توانید با باشگاه های مهاجران محلی تماس بگیرید.

اعضاء این باشگاه ها می توانند نمایندگی ها یا اشخاصی را به شما معرفی کنند که گاهی از اعضاء همان باشگاه هستند و خدمات خدمات نقل مکان عرضه می کنند و با محل به خوبی آشنا هستند. گاهی گروه های مهاجران محلی برنامه هایی تحت عنوان (( به آلمان خوش آمدید )) برای تازه واردان به آلمان برگزار می کنند. این برنامه ها ممکن است شامل سخنرانی مشاوران نقل مکان شرکت های نقل و انتقال و سایر خدمات حرفه ای باشد.
خانه های آلمانی

اکثر آلمانی ها در انواع مسکن چند خانواری از جمله آپارتمان دوبلکس تریبلکس و املاک نیمه مستقل زندگی می کنند بخصوص اگر در شهری بزرگ یا نزدیک آن اقامت داشته باشند.خانه های مستقل تک خانواری ( Einfamiliehauser) معمولاً فقط در مناطق خارج شهری موجود است اگر چه این روزها مجتمع های مسکونی در حومه شهر های بزرگ و کوچک یکی پس از دیگری مانند قارچ از زمین بیرون می آیند.

اکثر خانه های موجود نسبتاً نوساز هستند و از سال ۱۹۵۰ به بعد ساخته شده اند. اگر ملکی پیدا کنید که ( altbau ) خوانده می شود ممکن است ساخت آن به پیش از سال ۱۹۱۴ برگردد چون در فاصله زمانی بین دوجنگ جهانی ساختمان های معدودی در آلمان ساخته شد. خانه ها و ساختمان های altbau واقعی با وجود قدمتشان و ( گاهی اوقات ) فقدان وسایل راحتی مدرن معمولاً چه برای خرید و چه برای اجاره دارای قیمت های بالایی هستند که عمدتاً به علت سبک رمانتیک قدیمیشان است. ساختمان های اداری اسکلت چوبی و سیمانی ( Fachwerk ) بسیار پرطرفدارند و ممکن است گران باشند حتی اگر وضعیت نا مناسبی داشته باشند. کلمه altbau ممکن است صرفاً به معنای خانه یا ساختمان چند سال ساخت باشد ( در مقابل خانه نوساز ).

استانداردهای قانونی ساختمان سازی و علاقه آلمانی ها به وسایل راحتی مدرن باعث شده است که ساختمان ها تازه ساز ( neubau ) محکم و قابل اطمینان باشند. در واقع امروزه تقریباً کلیه ساختمان ها در آلمان از سنگ یا بتون ساخته شده اند و خانه های چوبی یا دارای اسکلت چوبی کمیابند. همه خانه های تازه ساز دارای سیستم حرارت مرکزی هستند که معمولاً با گازوییل یا گاز کار می کنند. سیستم تهویه مطبوع رایج نیست و از آنجا که آب و هواهای تابستان های آلمان معتدل است نیازی هم به آن نیست. آلمانی ها به خانه هایشان بسیار می بالند و بسیار تلاش می کنند تا خانه ها و باغچه هایشان تمیز و چشم نواز باشد .

در آلمان متراژ مسکن واقعاً اهمیت دارد. قیمت خانه چه برای فروش و چه برای اجاره با توجه به ساخت زیربنا تعیین می شود که به متر مربع اندازه گیری می شود ( quadratmeter یا به طور اختصار qm یاm2 ). افزون بر این مانند بسیاری از امور دیگر در آلمان روش بسیار قانونمندی (Deutsche Institut fur Normalisierung ) برای اندازه رسمی آپارتمان لحاظ می شود.

اتاق های خواب و نشیمن
آشپز خانه حمام و دستشویی
راهروی ورودی سراسر و راهروها
کمد دیواری و راه پله های داخل منزل
ایوان یا بالکن محصوری که بتوان آن را در زمستان گرم کرد.قسمت های زیر در محاسبه مساحت قابل سکونت منظور نمی شود:

کمد ها و انباریهایی که خارج از قسمت مسکونی باشند مثلاً آنهایی که در گاراژ یا زیرزمین قرار دارند.
اتاق زیر شیروانی
صندوق خانه یا اتاق های مخصوص ماشین ها مثل اتاق هایی که در آنها دستگاه حرارت مرکزی آبگرمکن و غیره قرار دارد.
هر قسمتی از زیر بنا که ارتفاع سقف آن کمتر از یک متر باشد.


قسمت های زیر به صورت ۵۰ درصد از مساحت زیر بنای واقعی محاسبه می شوند:

هر قسمتی از زیر بنا که ارتفاع سقف آن بیشتر از یک متر و کمتر از دو متر باشد
بالکن ایوان باغچه های پشت بام و یا تراس های بدون سقف
ایوان یا بالکن محصوری که بتوان آنرا برای استفاده در زمستان به قدر کافی گرم کرد.یکی از راه های مهاجرت به آلمان ادامه تحصیل در آلمان می باشد.

+ تعداد بازدید : 25 |
نوشته شده توسط pedram11 در 1970-01-01T01:00:00+01:00 و ساعت :