تبلیغات شما اینجا خرید گیفت کارت
بستن تبلیغات [X]
تحصیل در اتریش - بیمه دانشجویی اتریش


تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش - بیمه دانشجویی

یکی از مسائل مربوط به تحصیل در دانشگاههای اتریش (و اصولا هر کشوری) مسئله بیمه درمانی دانشجویان است. مسلما داشتن بیمه درمانی و استفاده از خدمات آن در مواقع لزوم، در کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی تأثیر زیادی دارد. در اتریش داشتن بیمه درمانی برای دانشجویان اجباری است و دانشجویان برای تمدید ویزای تحصیلی خود باید گواهی بیمه خود را هم در کنار سایر مدارک لازم ارائه دهند.

دانشجویان محصل در اتریش (شامل شرکت کنندگان در دوره‌های زبان، دانشجویان غیررسمی شرکت‌کننده در کلاس‌های پیش‌دانشگاهی و همچنین دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد تحصیل در اتریش و دکترا) باید با مراجعه به اداره بیمۀ مرکزی و ارائه برگه گواهی ثبت نام خود در دوره زبان / کلاس پیش‌دانشگاهی / دانشگاه و همینطور گواهی محل سکونت و کارت بانکی درخواست بیمه دانشجویی دهند. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس ارائه شده در گواهی محل سکونت فرستاده می‌شود.

دانشجویان محصل در دانشگاههای اتریش برای اینکه تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرند باید ماهانه 50 یورو بپردارند. آنها باید در آغاز هر سال برگه تأییدیه ثبت نام خود در دانشگاه را به اداره بیمه ارائه دهند وگرنه از پوشش بیمه خارج می‌شوند. آن دسته از افراد هم که قصد گذراندن دوره های زبان در اتریش را دارند در طول 4 ترم از پوشش تحصیل رایگان در اتریش بیمه برخوردار خواهند بود و اگر دوره آنها بیش از این به طول انجامد باید از بیمه‌های خصوصی استفاده کنند که حق بیمه آن بمراتب گرانتر (ماهانه 357 یورو) است.

بیمه دانشجویی اتریش چه مزایایی دارد؟

معافیت از پرداخت حق ویزیت پزشکی

معافیت از پرداخت هزینه‌های درمانگاه و بیمارستان

معافیت از پرداخت هزینه‌های دارو

معافیت از پرداخت هزینه‌های آزمایشگاهی

معافیت از پرداخت هزینه‌های فیزیوتراپی

معافیت از پرداخت هزینه‌های رادیولوژی

استفاده رایگان از آمبولانس

این توضیح را هم باید اضافه کرد که استفاده از این معافیت‌ها، در مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه و با ارائه کارت بیمه و گذرنامه (بعنوان مدرک شناسایی دانشجو) ممکن است.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242

+ تعداد بازدید : 24 |
نوشته شده توسط pedram11 در 2016-06-24T07:48:42+02:00 و ساعت :