تبلیغات شما اینجا خرید گیفت کارت
بستن تبلیغات [X]
تحصیل در اتریش - نکته ها
تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش - نکته ها

اتریش یکی از مقاصد محبوب ایرانیان متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور (بویژه اروپا) است. تحصیل در اتریش هزینه چندانی ندارد و در عین حال کیفیت آموزش در این کشور بالا است. اتریش از کشورهای عضو پیمان شنگن و همسایه آلمان است و روابط خوبی هم با کشورمان دارد.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی، به زبان آلمانی ممکن است اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، تدریس به زبان انگلیسی هم صورت می‌گیرد. دانشگاههای اتریش از متقاضیان تحصیل، بسته به زبان تدریس، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی درخواست می‌کنند. برخی از دانشگاههای اتریش خود دوره های آموزش زبان آلمانی برگزار می‌کنند و متقاضیان باید دقت کنند که اگر دانشگاه مورد نظر آنها این دوره‌ها را برگزار نمی‌کند، زبان آلمانی را در ایران فرابگیرند، بویژه این که ممکن است بعلت ندانستن زبان آلمانی، سفارت اتریش از دادن ویزای تحصیلی به آنها خودداری کند. مراجعه به مؤسسات معتبر و مجاز اعزام دانشجو و کسب اطلاع دقیق درباره پیش‌نیازهای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی، می‌تواند احتمال موفقیت متقاضیان را تا حد زیادی بالا ببرد.

آنچه دانشگاههای اتریش، بعنوان شهریه در هر ترم دریافت می‌کنند بسیار ناچیز است. در مقطع کارشناسی و برای تحصیل در رشته‌های غیرفنی، هر ترم مبلغی کمتر از 400 یورو باید پرداخت. در رشته‌های فنی و مهندسی هم میزان شهریه، دو برابر و مبلغی کمتر از 800 یورو است. در مقطع کارشناسی ارشد هم میزان شهریه 760 یورو و بعضا هم کمتر از آن است. دوره‌های 18-12 ماهه فراگیری زبان آلمانی هم 560 یورو شهریه دارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که گرفتن پذیرش از دانشگاهی در اتریش، مشروط به قبولی یا اشتغال به تحصیل در همان رشته مورد درخواست در دانشگاه‌های سراسری و پیام نور کشورمان است. بر این اساس، دانشجویان و پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد، در مقطع کارشناسی نمی‌توانند برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش اقدام کنند.

اگر مایلید شرایط خود را برای ادامه تحصیل در اتریش ارزیابی کنید، می‌توانید با گروه مشاوران تحصیلی امیدار تماس بگیرید:

021-88457035-88457242

+ تعداد بازدید : 28 |
نوشته شده توسط pedram11 در 2016-06-24T07:48:42+02:00 و ساعت :