تبلیغات شما اینجا خرید گیفت کارت
بستن تبلیغات [X]
دانشگاههای اتریش - وین

دانشگاههای اتریش - وین

همانطور که در پست قبل گفتیم؛ اتریش دانشگاه های معتبری دارد که تحصیل در آنها هزینه چندانی ندارد (برای نمونه دانشجویان رشته‌های غیرفنی در مقطع لیسانس، هر ترم باید 380 یورو شهریه بپردازند). در این پست به معرفی دانشگاههای وین که از معتبرترین دانشگاههای اتریش هستند می‌پردازیم.

دانشگاههای اتریش

دانشگاه وین

Universität Wien

دانشگاه دولتی وین در سال 1365 میلادی تأسیس شده است و از قدیمی‌ترین دانشگاههای اروپا بحساب می‌آید. تعداد زیادی از برندگان جایزه نوبل، در این دانشگاه تحصیل یا تدریس کرده اند. رابرت بارانی (فیزیولوژی و پزشکی)، هانس فیشر (شیمی)، کارل لندستینر (فیزیولوژی و پزشکی)، آروین شرودینگر (فیزیک)، ویکتور فرانتس هس (فیزیک)، و فریدریش آوگوست فون هایک (اقتصاد) تعدادی از اساتید دانشگاه وین هستند که جایزه نوبل را برده‌اند.

دانشگاه وین از بزرگترین دانشگاههای اروپای مرکزی است. در حال حاضر 88هزار دانشجو در 188 رشته مشغول تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه فنی وین / دانشگاه صنعتی وین

Technische Universität Wien

یکی دیگر از برترین دانشگاههای اتریش که از سال 1975 با نام فعلی‌اش معرفی می‌شود، بزرگترین دانشگاه فنی مهندسی اتریش است که در میان 100 دانشگاه برتر فنی مهندسی دنیا (رتبه 93 در رده‌بندی سال 2015 QS) قرار دارد. در حال حاضر 17هزار دانشجو در هشت دانشکده این دانشگاه (معماری و شهرسازی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و فن‌آوری اطلاعات، ریاضی، فیزیک، شیمی و علوم کامپیوتر) تحصیل می‌کنند که نزدیک به 5هزار نفر آنها خارجی هستند.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین

Universität für Musik und darstellende Kunst Wien

این دانشگاه دولتی را که به نام‌های دانشگاه/آکادمی/مدرسه عالی موسیقی وین هم شناخته می‌شود برخی بزرگترین دانشگاه موسیقی جهان می‌دانند. این دانشگاه در سال 1817 با نام کنسرواتوار وین و با الگوبرداری از کنسرواتوار پاریس بنیان گذاشته شد. در طول 200 سال فعالیت دانشگاه موسیقی وین، چهره‌های نام‌آشنای زیادی (بویژه برای ما ایرانیان) در آن به تحصیل موسیقی پرداخته‌اند که از میان آنها می‌توان هربرت فون کارایان، کلودیو آبادو، شهرداد روحانی، احمد پزمان وعلیرضا مشایخی را نام برد.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242

+ تعداد بازدید : 26 |
نوشته شده توسط pedram11 در 2016-06-24T07:48:42+02:00 و ساعت :